Můj vztah s tátou

6. srpna 2018 v 11:42 |  My diary
Tyjo, od 11.července žádný článek, no já se teda překonávám a ne v dobrém. Ale popravdě jsem celý ten měsíc neměla čas. Byla jsem dva týdny na dovolené a hned jak jsem se vrátila, zase jsem jela pryč za rodinou a od včerejška jsem skoro po měsíci pořádně doma. Konečně jsem se vyspala ve svojí posteli. Na dovolené jsem se pořádně nevyspala, protože to prostě nebyla moje postel a na návštěvě u rodiny jsem spala na rozkládacím gauči a to mám pocit, že bych si rovnou mohla vyrvat pátěř jak to bolí. A zase si stěžuju, ale na tom je tenhle blog vlastně založený. :D
Moji rodiče jsou rozvedení a můj táta má už přes rok přítelkyni. Když jsem byla na návštěvě u rodiny, viděla jsem svého tátu asi tak po měsíci. Dítě by se v takovémhle případě mělo k rodiči rozeběhnout a radostně ho obejmout, nebo ho aspoň obejmout a nenuceně. To bohužel neznám. Po to měsíci jsem tátovi zamávala přes silnici a čekala aspoň úsměv. Ten samozřejmě nepřišel. Přešla jsem silnici a natahovala se že ho obejmu a on mi to obejmutí pomalu ani neopětoval. Po tom, co jsem přijela za babičkou, kde se celá rodina z tátovi strany jednou za čas schází, viděla jsem po měsíci i jeho přítelkyni, ta se ke mě chová chladně a ani nechápu proč.
Vždycky jsem s tátou měla dobrý vztah, ale je pravda, že větší vinu v tom rozvodu má on. To jsem mu taky dala najevo a dlouho jsme se spolu nebavili. To bude asi ono, proč jsme k sobě teď takoví chladní.
Když přijela sestřenice s jejíma dvouma dětma (asi 1,5 a 3 roky), tátova přítelkyně tomu staršímu řekla ,,Tebe jsem viděla naposledy když jsi ještě nemluvil" a v tu chvíli mi to přišlo hrozně nefér. Hrozně nefér vůči mojí mamce, protože to ona tam měla být a ona tohle měla říct. Prostě mě to hrozně mrzelo.
Jak jsem na začátku mluvila o té dovolené tam jsem byla s mamkou a její částí rodiny. Mezi ní patří i moje dvě sestřenice, jejich manželé a děti. Když jsem viděla, jak si s těmi maličkými jejich tátové hrajou, jak je hlídají na každém kroku a vymýšlejí, jak by je ještě zabavili, měla jsem chuť se mamky zeptat ,,Mami, hrál si takhle někdy se mnou můj táta?". Ale nezeptala jsem se, protože odpověď vím už předem. Ne, nehrál, ani nehnul prstem.
Nepamatuju si ani jednu dovolenou kde by se moje rodiče nepohádali. Vždycky to proběhlo asi takhle: dva dny po příjezdu v klidu, pak hádka a řvaní, zbytek dovolené v háji, špatná nálada... Nikdy to nebylo jinak.

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Omlouvám se za trochu dramatičtější článek, ale měla jsem tohle na srdci už dlouho a kam jinam to šoupnout než sem, že?
Peace out!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama