Konec brigády, začátek prázdnin

11. července 2018 v 17:21 | M. |  My diary
Koukám, že jsem se dlouho neozvala. Měla jsem totiž brigádu, o které jsem psala v jednom z předchozích článků a neměla jsem vůbec žádnou energii po ní dělat nic jiného než spát nebo koukat na seriály (a u toho spát).
Na poslední chvíli jsem si sehnala brigádu v jednom pětihvězdičkovém hotelu ve městě kde žiju. Hotel je velký a patří k němu další 4 villy kolem něj. Brigádu jsem měla od pondělí do neděle a musím říct, že už v pátek jsem byla vyčerpaná a nemohla jsem. A co na tom bylo tak náročného? Původně jsem měla být pokojská, ale po mém příchodu první den mi šéfová oznámila, že mě dají na uklízečku, což je mnohem horší, jelikož ta má na starost úklid celého velkého hotelu + villy (myslím, že jedna uklizečka je na hotel téhle velikosti opravdu málo). Nemohla jsem proti tomu nic namítat. Další věc, ze které jsem nebyla nadšená byla ta, že uklizečky mají práci od šesti do šesti, což je 12 hodin, a pokojské (na kterou jsem byla domluvená) mají od osmi hodin dokud neuklidí všechny určené pokoje, což jim většinou trvalo maximálně do 4-5 odpoledne, takže cca třeba 9 hodin. S tím už jsem vůbec nepočítala, ještě mi ani není 18, takže 12 hodin pracovat nemůžu pokud se nemýlím? Jestli ano, klidně mě opravte. Domluvila jsem se tedy, že budu pracovat od 6 do 3, což díkybohu nebyl problém. Bylo 120 Kč na hodinu, což je pěkná částka, takže na tohle si stěžovat nemůžu.
A teď proč se mi to zdálo tak náročné? Zaprvé, jak už jsem psala, jedna uklizečka měla na starost celý velký hotelový komplex, takže to bylo časově náročné a omezené, hodně stresu aby se vše stihlo.
Zadruhé to bylo i fyzicky náročné. Náplní mojí práce bylo luxování, vytírání podlah, utírání prachu, mytí wc a umyvadel. To vše samozřejmě každý den jak v hotelu, tak villách. Největší problém jsem měla s luxováním, protože jsem docela vysoká a u vysavače jsem se neustále musela krčet a jelikož jsem luxovala veliké prostory, po dvou dnech mi tak nějak umřela záda a nehodlala spolupracovat, protože už předtím jsem měla se zádama problémy.
Zatřetí jsem zjistila, že mám alergii na chemikálie, které jsem k čištění wc a umyvadel používala, takže jsem po hotelu chodila s balíčkem kapesníků, neustále smrkala a měla opuchlé oči. Muselo to vypadat vtipně. :D
Pozitivní věcí byl oběd, na který jsem se vždycky těšila a odpočítávala každy den čas, který do něj zbýval. Vařili vážně dobře (ještě aby ne v pětihvězdě) a měli úžasné zákusky.
Jedinou věc kromě peněz (:D), kterou jsem si z této práce odnesla, je neskutečný obdiv pro lidi, kteří tuto práci dělají dlouhodobě. Vážně, nechápu to. Mně stačil týden a brečím jako mánička.

☆゜・。。・゜゜・。。・゜★

Jinak bych vám všem chtěla popřát krásné prázdniny. Pokud jedete někam na dovolenou, můžete napsat kam a hlavně si ji užijte! :) Peace out
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Charlie Charlie | E-mail | Web | 12. července 2018 v 20:01 | Reagovat

To stejný si říkám u prodavaček v supermarketech. Vydržela jsem to tři dny a pak to vzdala :D
Mám pocit, že to tak s těmi hodinami je, ale 100% jistá si nejsem. Věřím, že to muselo být velmi náročné. Na druhou stranu i zajímavé 5 hvezdičkovej Hotel je přeci jen wow :D

2 Adela Adela | Web | 27. července 2018 v 13:52 | Reagovat

Tyjo, tak to muselo být fakt těžký, hlavně fyzicky.. Neumím si to představit. Hlavně fakt nechápu, proč má takhle velký a luxusní hotel jen jednu uklízečku? Určitě bych si mohli dovolit minimálně dvě :/ A s tou alergií na chemikálie to je poslední kapka tyjo :DD
Taky si užij prázdniny!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama